Gminne Przedszkole w Baranowie

„Wiosenny spacer na łąkę”

Wiosna, to bardzo dobry czas na obserwowanie dynamicznie rozwijającej się przyrody.

Jest coraz cieplej, przedszkolaki chętniej przebywają na dworze i podziwiają , jak wszystko rozkwita wokół nas. Soczysta zieleń traw, słoneczna pogoda, lekki ciepły wiatr to dla większości z nas miłe skojarzenia. Roślinność łąki skrywa w sobie wiele tajemnic, niespodzianek i ciekawostek. Kwiaty zaczynają kwitnąć i roztaczają wokół przepiękną woń, która cieszy wszystkich dookoła. To miejsce wiąże się z miłym, radosnym spędzaniem wolnego czasu. Atmosfera rozkwitających wokół kwiatów, krzewów i drzew działa na nas rozluźniająco i wyciszająco.

Dzieci z grupy „Krasnoludki” i „Biedroneczki” odwiedziły właśnie takie miejsca. Zatrzymaliśmy się na chwilę, aby dostrzec różnorodność kolorów i zapachów jakie wiosną znajdziemy na łące. Największe zainteresowanie wśród naszych przedszkolaków wzbudziły piękne motyle, biedronki, oraz zioła, które rozwinęły ich ciekawość i zainteresowanie. Podziwiały również ukwiecone drzewa i krzewy.

Do przedszkola powróciliśmy pełni pozytywnej energii i z wielkimi uśmiechami na twarzach.