Gminne Przedszkole w Baranowie

„Witamy Wiosnę”

W poniedziałek 20 marca 2023r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola
świętowały
Pierwszy Dzień Wiosny.

Uroczystość rozpoczęły się od konkursów, tańców, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolaki radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie z kolorowymi tabliczkami przedstawiającymi oznaki wiosny, na czele którego widniała Pani Wiosna.
Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem
wiosny. Jesteśmy pewni , że starania naszych wspaniałych przedszkolaków
sprawiły, że Wiosna zawitała do nas na dobre.

Grupa „Krasnoludki”
Grupa „Żabki”
Grupa „Biedroneczki”
Grupa „Smerfy”
Grupa „Pszczółki”