Gminne Przedszkole w Baranowie

Witamy wiosnę zdrowo i wesoło – 22.03.2017r

DSC_115722 marca 2017 roku wszystkie dzieci z przedszkola witały Wiosnę. Aby mogła do nas zawitać trzeba było pożegnać Panią Zimę, która odjechała sankami przy śpiewie piosenki „Wsiadaj Zimo na sanki i uciekaj już”.

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane w zielone stroje. Powitanie miało formę inscenizacji w wykonaniu najmłodszej grupy „Kubusie Puchatki”, a następnie wszystkie dzieci zaprezentowały się w tańcu i piosence, rozwiązywały zagadki, układały puzzle „Zielona wiosna”, bawiły się w „Skaczące żabki” oraz  „Staw czysty i brudny”. W grupach wykonały pracę pod tytułem „Wiosenne drzewo”.

Po zabawie otrzymały pyszny zielony deser. Następnie w wesołym pochodzie z „Zielonym Gaikiem” i kolorowym transparentem „Witaj Wiosno” spacerowały ulicami Baranowa w asyście policjantów, aby oznajmić wszystkim, że wiosna króluje już na świecie.