Gminne Przedszkole w Baranowie

Wizyta pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Baranowa „Rychtowne Babki”- 02.03.2018r.

Dnia 02.03.2018r. w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Baranowie „Rychtowne Babki”. Podczas spotkania panie śpiewały regionalne pieśni i przyśpiewki kurpiowskie z akompaniamentem skrzypiec, prezentowały strój kurpiowski, nauczyły dzieci  kroków tańca „Drepce konik”.  Przedszkolaki miały okazję obserwować sposób przygotowania regionalnego przysmaku – „fafernuchów”. 

Podczas degustacji wszystkie dzieci mogły poznać ich marchewkowy smak. Panie zachęcały do zdrowego odżywiania i jedzenia naszych regionalnych potraw. Na zakończenie grupa 6- latków zatańczyła taniec kurpiowski „Stara baba”.

 

Spotkanie było bardzo ciekawe dla dzieci, dzięki niemu jeszcze bardziej zgłębiły wiedzę na temat naszego regionu.

 


Serdecznie dziękujemy Paniom za ciekawe spotkanie.