Gminne Przedszkole w Baranowie

Wizyta przedszkolaków w Gminnej Bibliotece w bibliotece – 11.05.2017r.

11 maja 2017r dzieci z grupy „Wesołe jeże” i „Misie” wraz z nauczycielkami  poszły na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej Baranowie. Przedszkolaki po raz kolejny zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Podczas cyklicznych  spotkań, miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Wraz z paniami  wypożyczyły kilka książeczek,  by móc je czytać  w przedszkolu. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Tym razem P. Robert Domurad przeczytał dzieciom wiersz „Skarga książki” Jana Huszczy. Dzieci dowiedziały się, co to znaczy „szanować książki”. Następnie odgadywały zagadki dotyczące bohaterów  bajek. Na koniec wykonały zakładki do książki.

Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci podziękowały  za  wizytę po świecie książek. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką  otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że będzie dbał o swoje książeczki i chętnie czytał z rodzicami