Gminne Przedszkole w Baranowie

Wizyta przedszkolaków w Przychodni Zdrowia „Medicus” – 06.10.2017r

Wizyta przedszkolaków w Przychodni Zdrowia „Medicus”

W dniu 06.10.2017r dzieci z grup „Kubusie Puchatki” i „Wesołe Jeże” odwiedziły Przychodnię Zdrowia „Medicus”.  Podczas wizyty  Pani pielęgniarka- Hanna Borkowska- zachęcała dzieci do zdrowego i umiarkowanego odżywiania się, zwróciła uwagę jakie produkty należy ograniczać, a jakie są niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu. Mówiła też o tym, jak planować dzień, aby był czas na zabawę, naukę i wypoczynek. Przypominała dzieciom, jak ważne dla zdrowia jest przebywanie na świeżym powietrzu, uprawianie sportów i dostosowywanie ubioru do różnych warunków atmosferycznych i form aktywności. Na koniec dzieci otrzymały Dyplomy Dzielnego Pacjenta.

Dodatkowo dzieci z grupy 5- latków odwiedziły również gabinet stomatologiczny. Pani Doktor dokonała przeglądu w jamie ustnej chętnej osobie, aby przekonać wszystkie przedszkolaki do dbania o swoje zęby.