Wizyta sensei Krzysztofa Ślaskiego

W piątek 19.11.2021r. nasze przedszkole odwiedził sensei Krzysztof Ślaski z Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. Przeprowadził on rozmowę z przedszkolakami na temat zdrowego stylu życia oraz uprawiania sportów. Przybliżył filozofię karate wyjaśniając, że podczas treningów przede wszystkim dzieci budują pewność siebie, uczą się szacunku, odwagi, odpowiedzialności i wytrzymałości. Uczą się także umiejętności współpracy w grupie,  respektowania  pozytywnych wartości, przekazywanych przez trenera: „Karateka musi być dobrą i pomocną osobą, nie może krzywdzić innych”. Sensei przeprowadził z dziećmi także zajęcia sportowe, w których przedszkolaki z chęcią uczestniczyły.

Ćwiczenia ruchowe od najmłodszych lat są bardzo ważnym elementem  rozwoju dziecka. Każda aktywność wpływa na umiejętności motoryczne oraz zdrowie naszych pociech.

Grupa „Pszczółki”
Grupa „Smerfy”