Gminne Przedszkole w Baranowie

Wizyta w Remizie OSP w Baranowie- 05.05.2023r.

Dnia 05.05.2023r. nasze przedszkolaki odwiedziły Remizę OSP w Baranowie. 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka, dlatego też dzieci wykonały razem z Nauczycielami pamiątkową
laurkę dla panów strażaków.

Podczas spotkania przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków
samochodowych. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe i dowiedziały się w jakich okolicznościach można ich używać. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt i
wyposażenie specjalistycznego wozu. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki mogły wejść do wozu strażackiego i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej, objeżdżając nim ulice Baranowa, oraz korzystając ze specjalnego węża pod ciśnieniem z wodą.


Bardzo dziękujemy strażakom za możliwość odwiedzenia Remizy oraz bardzo atrakcyjne spotkanie.

Życzymy wszystkim wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.