Gminne Przedszkole w Baranowie

Wycieczka do Alpakoterapii „Narsena” w Wyszlu.

W dniach 23.05.2023 r. i 24.05.2023 r. dzieci z Gminnego Przedszkola w Baranowie wyruszyli na wycieczkę do Alpakoterapii „Narsena” w Wyszlu. Celem wycieczki było obcowanie z przyrodą ożywioną – poznanie bliżej alpak.

Alpaki to egzotyczne, przemiłe zwierzęta, cenione choćby ze względu na wełnę oraz dobre relacje z człowiekiem, a szczególnie z dziećmi. Spokój tych zwierząt i delikatne usposobienie poprawiają samopoczucie, uspokajają i powodują rozluźnienie. Dzieci dowiedziały się, że alpaki należą do rodziny wielbłądowatych i zamieszkują tereny Ameryki Południowej. Są bardzo delikatnymi zwierzętami i łatwo zaadaptują się w nowym środowisku. Potrafią dostosować się do różnego klimatu: suchego i upalnego lata, a także do mroźnych zim. Opiekunka zwierząt chętnie odpowiadała na pytania dzieci. Dzieci poznały zwierzęta, które posiadają wyjątkową wełnę, jest ona bardzo ciepła, lekka oraz niezwykle miękka. Jest również mocna i wytrzymała. Obserwowały alpaki z bliska, karmiły przygotowanymi przez ich opiekuna marchewkami, w ten sposób miały możliwość poznać je bliżej. Właścicielka oprowadzając nas po farmie pokazała: króliki, kozy, barany i świnki morskie. Kolejną atrakcją wycieczki były zabawy na placu zabaw: szukanie diamentów, skoki na trampolinie, łowienie ryb i wiele innych ciekawych zabaw. Na koniec odbyły się warsztaty z rękodzielnictwa. Każdy mógł zrobić swoją alpakę (magnes), nadać jej imię i zabrać do domu.

Podczas całej wycieczki dopisywał nam dobry humor i piękna pogoda. Zabawa była przednia a gościnność Farmy „Narsena” jest godna polecenia. Dzięki urokowi Alpak i pomysłowości właścicielki dzień spędzony na farmie zapadnie na długo w naszej pamięci. Bardzo miło wspólnie spędziliśmy czas i na pewno tam wrócimy.