Gminne Przedszkole w Baranowie

Wycieczka do Budzisk- 18.10.2018r.

18.10.2018r. wszystkie przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Nadleśnictwa Parciaki w Budziskach.

 

Zapoznały się z zawodem leśniczego w ramach programu preorientacji zawodowej. Oglądały filmy edukacyjne p.t. „Dzik RYJEK”  i  „ Mieszkańcy lasu”. W Sali edukacyjnej nadleśnictwa podziwiały wystawy zwierząt i owadów, które zamieszkują tutejsze lasy. Dwie najstarsze grupy udały się na spacer ścieżką edukacyjną, gdzie poznały różne gatunki drzew. Uwieńczeniem spotkania było wspólne grillowanie i zabawy integracyjne. Szczególną radość sprawiły dzieciom stosy zasuszonych liści, w których wspólnie z leśniczym urządziły prawdziwą „bitwę jesienną”. Każde dziecko otrzymało prezent w postaci dużej drewnianej kredki.

 

Do przedszkola wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.