Gminne Przedszkole w Baranowie

Wycieczka do Konsulatu Św. Mikołaja

29 listopada 2023 r. dzieci z grupy „Pszczółki” i „Smerfy” wyjechały na całodniową wycieczkę do Konsulatu Św. Mikołaja w Kętrzynie. Podczas podróży przedszkolaki podziwiały niezwykle piękne krajobrazy w zimowej szacie: oszronione drzewa, zamarznięte tafle jezior, wzgórza i pagórki zasypane śniegiem.

Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie to wspaniała atrakcja Warmii i Mazur. To jedna ze światowych rezydencji Mikołaja, gdzie pracowite elfy przygotowują ozdoby świąteczne i podarunki dla grzecznych dzieci. Nie tylko podziwialiśmy cudowne ozdoby z Polski i ze świata, ale sami mogliśmy stworzyć swoje własne szklane bombki biorąc udział w warsztatach ich ozdabiania. 

Gościliśmy w bajkowych pomieszczeniach, oglądaliśmy przepięknie udekorowane choinki oraz najrozmaitsze szklane, ręcznie malowane bombki. Mogliśmy też zobaczyć jak takie bombki powstają, jak doświadczony pracownik wyczarowuje ze szkła najróżniejsze kształty.

To była naprawdę świetna zabawa!