Gminne Przedszkole w Baranowie

Wycieczka do Warszawy – 16.05.2019r.

W dniu 16.05.2019r. sześciolatki „Kubusie Puchatki” ze swoimi rodzicami pojechały na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 52 osoby ( 27 dzieci i 25 osób dorosłych ). Rano przed godziną 7.00 zebraliśmy się przed przedszkolem, by wyruszyć w podróż autokarem do naszej stolicy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od „Manufaktury cukierków”, gdzie dzieci obejrzały pokaz wykonywania lizaków i cukierków metodą tradycyjną, po pokazie wszyscy otrzymali słodkie upominki.

Następnie z przewodnikiem zwiedziliśmy Stadion Narodowy, oglądaliśmy pomieszczenia sportowców w szatni, słuchaliśmy ciekawostek o zawodnikach. Jest wśród dzieci i rodziców wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na stadionie była spełnieniem ich marzeń. Po wejściu na trybuny większość osób wspinała się na sam ich szczyt i góry podziwiała ogrom tego obiektu.

Naprawdę, robiło wrażenie!

Następną atrakcją było „Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta” – wspólne zabawy w salonie zabaw i gra w kręgle.

Dzieci były również w Kinie 6 D – obejrzały film „Podwodny świat zwierząt” – siedząc w ruchomych fotelach poznawały niezwykłe piękno w głębiach mórz i oceanów, odczuwały wiele wrażeń na swoim ciele. Widać było, że wszyscy świetnie się tu bawili. Ostatnim punktem naszej wycieczki był pobyt w McDonald’s. Następnie zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana i miło będziemy ją wspominać.