Gminne Przedszkole w Baranowie

Wycieczka grupy „Krasnoludki” do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – 04.05.2017r.


W dniu 04 maja 2017 roku grupa „Krasnoludki” – 6 – latki wyruszyła do Warszawy z wizytą do Centrum Nauki Kopernik i do Planetarium. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni grupy pani mgr Agnieszka Zalewska. Na wycieczce towarzyszyli dzieciom rodzice. 

Centrum Nauki Kopernik jest jednym z największych w Europie centrów nauki. CNK jest instytucją kultury powołaną między innymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tam nauka wchodzi w świat emocji, to wielka przestrzeń odkrywania mechanizmów uczenia się i procesów poznawczych dzieci i dorosłych – jest tam pokazane w jak różny sposób można się uczyć i odkrywać świat.

Już na wejściu przywitał nas rozradowany, mówiący robot i wielkie wahadło z 250 kg kulą pokazującą, jak ziemia obraca się wokół własnej osi. A dalej to już wciągaliśmy się coraz dalej i dalej w fantastyczną przygodę.

Tu dotykaliśmy na własną rękę, oglądaliśmy i słuchaliśmy. Tu w prosty sposób odkrywaliśmy ciekawostki przyrody. Dociekaliśmy, jak powstawał świat. Kim i skąd jesteśmy. Dokąd zmierzamy. Bawiąc się grupowo i indywidualnie eksperymentowaliśmy wynalazkami, które zmieniają świat. Mogliśmy poznać wiele ciekawych, nowych rzeczy, uczyć się bawiąc. W Planetarium dzieci obejrzały film w 2D „Polaris”. Na zakończenie wycieczki był McDonald i sala zabaw.

Wycieczka była bardzo udana, a dzieci  bogate we wrażenia i samodzielnie zdobytą wiedzę wróciły do przedszkola.

Gdy pytaliśmy dzieci – Co im się najbardziej podobało w Centrum Kopernik? –odpowiadały- wszystko i to jest najlepszym podsumowaniem wycieczki.