Gminne Przedszkole w Baranowie

Wyjazd do OCK w Ostrołęce

3 marca 2023 r. nasze przedszkolaki wybrały się do Ostrołęckiego Centrum Kultury na spektakl teatralny pt. „Dorotka w tęczy” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ,,ALERT” z Wrocławia.


Spektakl ten, to przepiękna opowieść z kręgu wielkiej klasyki dziecięcej o przyjaźni i szukaniu wiary w siebie. Przygody Dorotki i jej przyjaciół to niezwykła, rozśpiewana podróż w zaczarowanej krainie wyobraźni, ale też okazja do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze.

Przedstawienie – pełne walorów wychowawczych, ubarwione kolorowymi kostiumami i bajkową scenografią przypadło do gustu dzieciom. Podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne
(przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Spektakl ten z pewnością na długo pozostanie w pamięci małych widzów.