Gminne Przedszkole w Baranowie

,,Żabki dbają o zdrowie”

Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały o tym, jak należy dbać o zdrowie. Poznały rolę, jaką odgrywa aktywność fizyczna w życiu każdego człowieka. Uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych. Dowiedziały się również czym jest piramida zdrowego żywienia oraz zdrowego stylu życia. U podstaw piramidy oprócz aktywności fizycznej znajdują się owoce i warzywa, które powinniśmy spożywać każdego dnia, gdyż są źródłem wielu witamin. Dlatego też wybraliśmy się do pobliskiego warzywniaka Państwa Bieńkowskich, aby dzieci mogły zakupić ulubione owoce i warzywa. Podczas wizyty dzieci przypomniały sobie nazwy owoców i warzyw oraz miały możliwość ważenia ich na wadze szalkowej. Uczestniczyły również w zabawie przygotowanej przez Panią Justynę segregując owoce i warzywa do odpowiednich kartoników. Na koniec wizyty każdy otrzymał upominek od właścicielki. Po powrocie do przedszkola dzieci zajadały się owocami, a z pozostałych owoców i warzyw następnego dnia przygotowaliśmy pyszny sok.

Serdecznie dziękujemy za gościnność i prezenty.