Gminne Przedszkole w Baranowie

„Bo my jesteśmy eko – 25.09.2017r

„Bo my jesteśmy eko – strażnikami

i chcemy zadbać o nasz piękny świat”

 

Przedszkolaki z grupy „Wesołe jeże” i „Kubusie Puchatki” wzięły udział w akcji „Sprzątania świata”. Tegoroczne hasło akcji brzmiało: „Nie ma śmieci – są surowce”. Celem akcji była zmiana postrzegania odpadów oraz zaktywizowanie społeczeństwa do działania na rzecz środowiska.Dzieci wymyślały hasła zachęcające ludzi do dbania o swoją planetę i jej sprzątania. W dniu 25 września 2017 r maszerowały ulicami Baranowa zachęcając społeczność lokalną do włączenia się w akcję sprzątania świata.

Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie placu zabaw i terenu wokół przedszkola, nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Starszaki spisały się wspaniale – wszystkie śmieci znalazły się w workach.