Gminne Przedszkole w Baranowie

Konkurs Recytatorski w Gminnym Przedszkolu w Baranowie – 13.06.2017r.

Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy, recytacji i interpretacji utworu oraz możliwość prezentacji przed publicznością. Jest to również okazja do wzmacniania wiary we własne siły, to wspaniała zabawa posiadająca wiele aspektów nie tylko dydaktycznych, ale również wychowawczych i społecznych. Uczestnicy Konkursu  zaprezentowali znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Ireny Suchorzewskiej, Danuty Wawiłow. Przedstawiane wiersze były zabawne, a tym samym wpadające w ucho. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów.

Komisja w składzie:

-Pani Wanda Symołon- Wicedyrektor Zespołu Szkół Gminnych w Baranowie,

-Pani Barbara Toryfter- Dyrektor Gminnego Przedszkola w Baranowie,

-Pan Robert Domurad- kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranowie                                                                              spośród trzynastu uczestników wyłoniła laureatów:

 

 

 

 

I miejsce – Sandra Tyc

 

 

 

 

 

II miejsce – Maria Kozłowska

 

 

 

 

 

 

 

 

III miejsce – Maja Krakowiecka

 

 

 

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki.

 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie Recytatorów do Konkursu,  wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.