Gminne Przedszkole w Baranowie

Muzycznie i radośnie witamy wiosnę! – 21.03.2018r.

21 marca 2018 r. przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Baranowie 
muzycznie i radośnie żegnały zimę i witały wiosnę.

Podczas uroczystości dzieci mały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku.

Poznawały muzykę i tańce z różnych regionów Polski (góralskiego, krakowskiego, kurpiowskiego, kaszubskiego), wyganiały zimę z Polski od gór aż za morze. Uczyły się podstawowych kroków wyżej wymienionych tańców do muzyki ludowej i chętnie się bawiły przy tych rymach. Grupa 6 latków zaprezentowała taniec kurpiowski „Stara baba”. Ciekawym zadaniem dla dzieci było ozdabianie sukni pani Wiosny oznakami tej pory roku. W rytmach disco poszczególne grupy tańczyły taniec korowodowy z kolorowym „gaikiem”. Uroczystość została zakończona wiosennym spacerem ulicami Baranowa w asyście Policji. Wszystkie przedszkolaki trzymały w rękach kolorowe balony. W ten sposób wyraziły swoją radość z przyjścia nowej pory roku.