Gminne Przedszkole w Baranowie

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

22 września 2015r. w naszym przedszkolu po raz pierwszy obchodziliśmy „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Naszym celem było zintegrowanie całej społeczności przedszkolnej, podczas pierwszej wspólnej uroczystości, w której wystąpiły dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Szczególnie udany swój debiut miały dzieci, które od września rozpoczęły dopiero swoją edukację przedszkolną. Zaprezentowały wysoki poziom swoich pierwszych artystycznych umiejętności w przedszkolu. Tematy występów nawiązywały do nazw grup, wybranych przez wszystkie grupy: „Kubusie Puchatki”, „Wesołe jeże”, „Krasnoludki”, „Misie”.

Pani Dyrektor życzyła dzieciom dużo radości, aby ten dzień był dniem szalonej zabawy i śmiechu od ucha do ucha. Opiekunom natomiast satysfakcji z dawania dzieciom radości.

O godzinie 1100 dzieci pod opieką wychowawców, policjantów z Posterunku Policji w Baranowie wyruszyły  z przedszkola do Urzędu Gminy, gdzie powitał ich Wójt Gminy Pan Henryk Toryfter. W sali konferencyjnej   dzieci wysłuchały życzeń oraz zostały poczęstowane słodyczami. Barwny korowód wzbudził zainteresowanie przechodniów i okolicznych mieszkańców. Przedszkolaki z dumą informowały o swoim święcie. Po obiedzie dzieci bawiły się w ogrodzie przedszkolnym kolorowymi balonami. Mamy nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń oraz utwierdziły nas dorosłych w przekonaniu, że dobro dziecka, jego uśmiech są dla nas najważniejsze.