Gminne Przedszkole w Baranowie

Pierwszy Dzień Wiosny – 21.03.2019r.

W Gminnym Przedszkolu w Baranowie

w pierwszy dniu wiosny było radośnie i kolorowo .

21 marca 2019r  wszystkie dzieci witały wiosnę. W przedszkolu zrobiło się radośnie i kolorowo, ponieważ każda grupa przebrała się za jedną z oznak wiosny. Były więc biedronki, żabki, pszczółki i krasnoludki, które rywalizowały w zabawach sportowych oraz śpiewały wiosenne piosenki. Najmłodsza grupa przedszkolna „Biedroneczki” zaprezentowała inscenizację „Wiosna tuż, tuż”. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku. Uśpiły Marzannę oraz obejrzały prezentację multimedialną pt. ”Wiosna okna otwiera”. Po zabawach przedszkolaki z wszystkich grup wyruszyły barwnym pochodem ulicami Baranowa z transparentem „MAMO, TATO – NIE PAL PRZY MNIE”. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku oraz poprosić dorosłych, aby nie palili papierosów w ich obecności. Celem uroczystości było integrowanie społeczności przedszkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie związanej z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny.