Gminne Przedszkole w Baranowie

Wizyta strażaków z OSP w Baranowie- 22.09.2020r.

Grupa „Krasnoludki”

Grupa „Zielone żabki”

Grupa „Biedroneczki”

Grupa „Pszczółki”

 

22.09.2020r. w Gminnym Przedszkolu w Baranowie odbyło się spotkanie ze strażakami z OSP w Baranowie. Tematem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy strażaka oraz działań Straży Pożarnej. W trakcie spotkania strażacy opowiadali o swej trudnej i bohaterskiej pracy. Uczyli dzieci, jak zachować się w czasie: pożaru, burzy czy wypadku. Przedszkolaki zapoznały się także z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, jak również utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy– 112. Strażacy zaprezentowali sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz ubranie specjalne,

w które chętne dzieci z pomocą pana strażaka mogły się ubrać. Istotnym elementem spotkania było zaprezentowanie przez strażaków Koca Termicznego tzw. Folii Życia, która ma zastosowanie w szczególnych przypadkach zagrożenia życia, chroni przed wychłodzeniem. Chętni mogli przymierzyć Folię Życia i hełm strażacki. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wsiąść. Miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy. Na zakończenie spotkania odbył się pokaz działania węża strażackiego. Dzięki temu wydarzeniu dzieci: poznały ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; dowiedziały się, jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo. Kształtowały odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

Odwiedziny strażaków w przedszkolu wzbudziły wielki entuzjazm i zainteresowanie dzieci. Przedszkolaki podziękowały gościom za przybycie i poświęcenie im swojego cennego czasu. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami.