Gminne Przedszkole w Baranowie

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

3 października 2023 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Dnia Przedszkolaka połączona z Pasowaniem na Przedszkolaka. Bohaterami tego wydarzenia były dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola.  Wszystkie dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie, poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu każdego dziecka. Po pasowaniu wszystkie przedszkolaki złożyły uroczyste ślubowanie. Drugim ważnym świętem, które obchodziliśmy w tym dniu był przypadający na dzień 20 września – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były śpiewy, tańce i zabawy, słodki poczęstunek oraz pełno radości. Nowi przedszkolacy otrzymali dyplomy oraz zawieszki ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.