Gminne Przedszkole w Baranowie

„Międzynarodowy Dzień Kropki”

Międzynarodowy Dzień Kropkiobchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

W tym dniu na ubraniach dzieci widniały  grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęli od zapoznania się z Vashti. Dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki filmik „The Dot” jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki, która uwierzyła w siebie. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora.

Tego dnia było kolorowo, kropkowo i radośnie. Przedszkolaki uczestniczyły w wielu zabawach z kropką: tworzyły zbiory, układały „kropkowe” wzory i figury oraz szukały kropek ukrytych w sali i na placu zabaw.

Dzieci z grupy „Pszczółki” i „Smerfy” mogły wykonać pamiątkowe zdjęcie w „kropkowej” fotobudce.

Przedszkolaki bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Grupa „Pszczółki”
Grupa „Biedroneczki”
Grupa „Smerfy”
Grupa „Żabki”