Gminne Przedszkole w Baranowie

Poznajemy zawód księgowej w ramach realizacji projektu ,,Choć przedszkolak jeszcze mały – zawód znajdzie doskonały”

1 marca 2023 r. przedszkolaki z grupy „Żabki” wybrały się do pobliskiego Urzędu Gminy w Baranowie na spotkanie z księgową. Pani Zosia opowiedziała dzieciom o specyfice tego zawodu i pokazała narzędzia, które wykorzystuje na co dzień w swojej pracy. Po krótkiej pogadance dzieci przeszły do praktycznej  części poznawania zawodu księgowej – przystawiały pieczątki, posługiwały się kalkulatorem i dziurkaczem. Na koniec Pani Zosia poczęstowała wszystkich cukierkami.  

Po powrocie do przedszkola dzieci doskonaliły swoje umiejętności matematyczne w trakcie zabaw z monetami i kalkulatorami. Posługiwały się również innymi akcesoriami biurowymi. Każde dziecko miało za zadanie najdokładniej jak potrafi wpiąć kolejno kartki do segregatora, uprzednio posługując się dziurkaczem. To były intrygujące zajęcia, które z pewnością przedszkolaki będą miło wspominać.

Serdecznie dziękujemy Pani Zofii Bączek za wprowadzenie dzieci w tajniki swojej pracy.