Gminne Przedszkole w Baranowie

Udział w Akcji „Szkoła pamięta 2022”

W dniu 2 listopada 2022 r. przedszkolaki z grupy „Pszczółki” i „Smerfy”  włączyły się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” upamiętniającą ważne wydarzenia z historii naszego kraju. Jej celem było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności o ludziach, którzy są związani z historią naszej miejscowości, regionu i społeczności.

W tym dniu przeprowadzono zajęcia, które miały być dla najmłodszych lekcją historii i patriotyzmu oraz pomogły one uwrażliwić dzieci na potrzebę pamięci o ważnych wydarzeniach i miejscach, które znajdują się w naszej okolicy.

Kończącym akcentem podjętych działań było wyjście i odwiedzenie miejsc związanych z naszą historią oraz zapalenie światełka pamięci dla tych, którzy walczyli w obronie wolności Ojczyzny.