Gminne Przedszkole w Baranowie

VI edycja #SprzątamyDlaPolski 2023. Ogólnopolska akcja sprzątania świat

Grupy Żabki, Biedroneczki i Krasnoludki

w środę, 4 października 2023 roku wzięły udział w VI edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski, wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem przeprowadzonej akcji było kształtowanie postaw odpowiedzialności za wspólne dobro, a nasze dzieciaki zawsze chętnie biorą udział w takich przedsięwzięciach i aktywnie w nich uczestniczą. Są to przedszkolacy, którzy zdają sobie sprawę, że wszyscy powinniśmy dbać o naszą planetę, wiedzą jak segregować śmieci i poświęcają swój czas na sprzątanie po innych. Za co serdecznie im wszystkim dziękujmy!!!

Inicjatywa #SprzątamyDlaPolski – głównym celem przedsięwzięcia była walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych.

Uczestnicy akcji nie tylko jednorazowo sprzątają okoliczne tereny zielone, ale także wyrabiają w sobie nawyki odpowiedzialności środowiskowej. Inicjatywa ta odpowiada na doraźne potrzeby niszczejącego środowiska, jak i na długofalowe zapotrzebowanie na budowę świadomego ekologicznie społeczeństwa.