Gminne Przedszkole w Baranowie

„W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne …”

W dniach 5 i 7 kwietnia 2022 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na warsztaty etnograficzne do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Celem warsztatów było kultywowanie tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi oraz wzbogacanie wiedzy dotyczącej obrzędów wielkanocnych na ziemi kurpiowskiej.

Dzieci 3 – 4 – 5  letnie wykonywały elementy do palmy oraz karty świąteczne z elementami matematycznymi związanymi z symboliką świąt. Wprowadzeniem do warsztatów była pogadanka o dawnych tradycjach i zwyczajach świątecznych oraz pokaz ozdób kurpiowskich.

Dzieci  6 letnie wykonały indywidualne palmy wielkanocne.

Nasze przedszkole nawiązało współpracę z placówką mBanku dzięki której otrzymaliśmy dofinansowanie do transportu i warsztatów. Na zakończenie przedszkolaki odwiedziły oddział mBanku w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce. Pracownicy zapoznali dzieci z instytucją banku, zachęcali do oszczędzania i płynących z tego korzyści. Na pamiątkę tej wizyty każde dziecko otrzymało balon.

Grupa „Smerfy”
Grupa „Pszczółki”