Gminne Przedszkole w Baranowie

„Wigilia w przedszkolu”- 22.12.2021r.

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy. Nasze przedszkole z radością kultywuje obyczaje i obrzędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest to czas wspólnego ubierania choinek, ozdabiania przedszkola świątecznymi symbolami. W dzień przedszkolnej Wigilii 22 grudnia 2021r. w całym przedszkolu panowała radosna atmosfera. Grupa dzieci 6- letnich wraz z wychowawczynią przygotowały przedstawienie Pt. „Jest taki dzień”. Wspólny śpiew kolęd i pastorałek wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dopełnieniem było obejrzenie prezentacji multimedialnej. „Tradycje Bożego Narodzenia” oraz odczytanie opisu wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Pani Dyrektor złożyła dzieciom i pracownikom przedszkola najlepsze życzenia bożonarodzeniowe. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek przedszkolaki zasiadły do wigilijnego posiłku. Ten piękny dzień przyczynił się nie tylko do wprowadzenia Ducha Świąt, ale także wzmocnienia bliskich i serdecznych relacji.